LABRADOR RETRIEVER - O RASIE

 
 

 

FAZY ROZWOJU SZCZENIĘCIA LABRADOR RETRIEVER

 

 

WZORZEC RASY LABRADOR RETRIEVER

Wygląd ogólny

 

Mocnej budowy, o krótkich lędźwiach, bardzo aktywny. Szeroka czaszka, klatka piersiowa dobrze rozwinięta, żebra dobrze wysklepione. Lędźwie i kończyny tylnie są duże i mocne.

 

 

Charakter

 

Dobry, ruchliwej natury, doskonały nos, nie agresywny, posiada pasję do wody. Wierny kompan zdolny do zaadaptowania się w każdych warunkach.

 

 

 

Temperament

 

Inteligentny, pojętny i żywy, skłonny do ciągłej zabawy, naturalnie przyjazny, bez żadnych śladów agresywności. Nie powinien okazywać lękliwości.

 

 

 

Głowa i czaszka

Czaszka obszerna, stop dobrze zaznaczony, głowa dobrze zarysowana, bez wydatnych policzków. Szczęki średniej długości, mocne. Kufa nie jest klinowata. Nos szeroki, nozdrza dobrze rozwinięte.

 

 

 

Oczy

Średnie, wyrażające inteligencję i dobry charakter, kolor brązowy tj. kasztanowy lub orzechowy.

 

 

 

Uszy

Nie ciężkie, ani duże, lekko opadające i są osadzone nieco z tyłu.

 

 

 

Szczęki

Zęby mocne, zgryz nożycowy, regularny, kompletny.

 

 

Szyja

Wyraźna, mocna i solidna, mocno osadzona na korpusie

 

 

 

Przednie kończyny

Łopatki długie i skośne. Kończyny mają prosty kościec i są proste od łokcia do ziemii zarówno przy widoku z przodu jak i z boku.

 

 

 

Korpus

Klatka piersiowa szeroka i mocno wysklepiona z żebrami również mocno wysklepionymi. Linia dolna korpusu pozioma. Lędźwie szerokie, krótkie i mocne. Kończyny tylne

 

 

 

Kończyny tylnie

Dobrze rozwinięte. Linia grzbietu nie jest opadająca. Kończyny dobrze kątowane, postawa krowia jest wadą. Stopy Są okrągłe, zwarte. Palce dobrze wysklepione, a poduszki mocno rozwinięte

 

 

 

Ogon

Jest to cecha wyróżniająca rasę. Bardzo gruby u nasady i coraz cieńszy w kierunku końca; długości średniej, bez pióra, ale całkowicie pokryty krótką gęstą sierścią dający wrażenie okrągłości tego ogona, który można byłoby określić jako ogon wydry. Może być noszony wesoło, ale nie powinien się wyginać ponad grzbiet.

 

 

 

Chody, ruch

Żywe, pies ten dobrze pokrywa duży teren, kończyny poruszają się równolegle do osi ciała.

 

 

 

 

Szata

Szatajest cechą charakterystyczną dla labradora, włos krótki, bez falistości i frędzli, przy dotyku daje wrażenie włosa, że jest dość szorstki. Podszerstek jest wytrzymały na złą pogodę. Kolor Całkowicie czarny, żółty lub kasztanowy (wątrobiany- czekoladowy). Żółty może być od jasno kremowego do rudego (jak lis). Mała biała plama na przedpiersiu jest dopuszczalna.

 

 

 

Wzrost

Idealny wzrost dla psa to 56-57 cm, Dla suki 54-56 cm.

 

 

 

 

Uwagi

Wszelkie odstępstwa do wzorca traktowane są jako wada w zależności od ważności. Samce powinny mieć dwa normalnie rozwinięte jądra wyraźnie wyczuwalne w worku mosznowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Design by Zora | All rights Reserved |Kopiowanie i powielanie bez zgody jest zabronione